Przemilczane

Tak się zastanawiam ilu z Was nie usłyszało o dramacie ponad 300 dziewczynek porwanych przez fanatyków w Nigerii, których los jest nieznany już od miesiąca? Dopiero kilka dni temu przebiły się gdzieś ukradkiem jakieś informacje o całej tej tragedii ale tylko dlatego, że USA postanowiły wysłać swoich specjalistów, a kilka gwiazd showbiznesu zaangażowało się w nagłośnienie sprawy. Nie mogę znaleźć słów oddających to, co robią media, nie tylko w Polsce.

Gdy gdzieś zaginie dziecko o niczym innym nie usłyszymy w massmediach - i dobrze, im więcej osób się o tym dowie, tym większe szanse na szczęśliwe zakończenie. Gdy taka sama sytuacja zdarzy się na zachodzie Europy albo w USA również zalewają nas media doniesieniami o aktualnej sytuacji, apelami gwiazd, wywiadami z rodziną i znajomymi dziecka. W przypadku porwań możemy zobaczyć wzruszające apele bliskich o wypuszczenie porwanego dziecka. Są marsze poparcia, akcje solidarnościowe. Imię i nazwisko dziecka odmieniane jest przez wszystkie przypadki a zdjęcie nie znika z serwisów informacyjnych i pierwszych stron gazet. 

Tymczasem w Nigerii porwano ponad 300(!) dziewczynek - wiadomo kto to zrobił a w naszych mediach cisza... Więcej czasu poświęca się doniesieniom o gestach gwiazd w tej kwestii niż samemu porwaniu. Nie znajdziecie informacji co to za dziewczynki, jak mają na imię itp. Martwa cisza... Cisza, za którą powinno być nam wstyd!

Dlaczego jest taka sytuacja? Ano dlatego, że porwano jakieś "BRUDASKI", "MAŁPY", "DZIKUSKI", co innego jak porywa się słodkie i kochane dziewczynki z dobrych, białych i katolickich domów! Kto się tam przejmuje jakimiś "BAMBUSKAMI", które i tak pewnie zdechłyby kiedyś z głodu. Czyste skur*ysyństwo! Ale taka hipokryzja jest bliżej niż myślicie - gdyby porwano kilka Rosjanek nasze media nawet by o tym nie wspomniały... Jak ci redaktorzy mogą spojrzeć w lustra?!

Te dziewczynki pewnie już do domów nie wrócą, zginą albo będą niewolnicami "bojowników boga". Tak swoją drogą nigdzie nie mogę znaleźć informacji co to za dziewczynki, ale na 99% obstawiam, że szkoły z których je porwano nie są katolickie, bo gdyby były media płakałyby nad prześladowaniami chrześcijan i apelowały o radykalne działania do rządów "białego" świata.

Możecie uznać, że przesadzam, że nie ma o co robić awantury. Ale dziś milczy się na temat porwanych "BRUDASEK" a jutro mogą przemilczeć porwanie Waszych dzieci, bo np. mają niebieskie oczy i ktoś uzna, że osoby z tym kolorem to podludzie... Nie z takich powodów ludzi się dyskryminuje i morduje, ilu już zginęło za to z jakiej wioski pochodziły czy jaki nosiły szalik...

 

Gdy swe życie uznasz za beznadziejne..

Jeśli kiedyś będziesz miał wielkiego doła, wpadniesz w depresję uznając, że Twoje życie nie ma żadnego sensu, że jesteś żałosny i marnujesz każdą kolejną chwilę swojego bytu pamiętaj, że są ludzie, którzy mają gorzej... Pomyśl, że gdzieś w okolicach włocławskiego Południa jest ktoś, kto całe weekendy a i czasem w dni powszednie spędza czas na miałczeniu do CB radia i wkurwianiu mobilków. Dosłowie całe weekendy, od rana do wieczora praktycznie bez przerwy słychać wielokrotnie powtarzanie "miaaauuuu" głosem kastrata... Czy można mieć bardziej żałosne życie? Pomyślcie sobie jakie trzeba mieć goowno między uszami, żeby z czegoś takiego czerpać radość życia? 

Więc nie łamcie się, nawet jeśli jesteście na dnie, to jest ktoś, dla kogo dno szamba to nieosiągalny sufit...

A tak swoją drogą to zaje*ałbym skur*ysyna! 

 

No i wiem, na kogo zagłosuję

Ciągle się zastanawiałem na kogo zagłosować do PE, ale teraz dzięki niezawodnemu Leszkowi Millerowi już wiem - na pewno nie będzie to SLD. Otóż wódz znów palnął cudo - zapytany o awanturę związaną z pochówkiem serca księdza pod chrystusowym monumentem w Świebodzinie stwierdził, że to serce tam powinno zostać, bo taka była ostatnia wola księdza... I w ten oto sposób przywódca lewicowej partii przyznał, że ostatnia wola księdza znaczy więcej niż polskie prawo. 

I w taki oto sposób Miller sprawił, że taki szowinista i męska świnia jak ja zagłosuję na feministkę...

 

Polskie kłamstwa ukraińskie - Tygodnik NIE

W poprzednim numerze Tygodnika NIE (19/2014) polecam Wam wszystkim przeczytanie szczególnie artykułu Agnieszki Wołk-Łaniewskiej pt. Polskie kłamstwa ukraińskie. Doskonałe podsumowanie hipokryzji, obłudy i zwyczajnej manipulacji jaką uprawiają polskie media w sprawie Ukrainy. Dla przykładu kilka smaczków, o których w polskich mediach nie przeczytacie, a które dzieją się na Ukrainie:

  • polskie media podały, że w Odessie zginęło 46 osób, zapomniały podać, że te osoby zostały zapędzone do gmachu związków zawodowych przez prokijowskich bojowników i spalone żywcem
  • w mediach przeciwnik władzy kijowskiej to uzbrojony drab w mundurze - nie pokazuje się pokojowych wieców i demonstracji, gdzie tłumnie zjawiają się rodziny z dziećmi
  • nie mówi się o tym, że większość obywateli zbuntowanych regionów wcale nie chce przystąpienia do Rosji, nie chcą tego także przywódcy buntu, zależy im tylko na gospodarczej stabilizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa - czują się zagrożeni bojówkami z zachodniej Ukrainy spod sztandarów UPA
  • powszechne polowania na przeciwników Majdanu takie jak podpalenia, napady i pobicia na deputowanych z poprzedniej partii rządzącej; napad na siedzibę Partii Regionów (dwóch pracowników zamordowanych, pracownice półnagie z napisanymi "patriotycznymi" hasłami wystawione na widok publiczny, ciężko pobity poseł); publiczne skatowanie gubernatora obwodu wołyńskiego czy sekretarza komitetu miejskiego we Lwowie; pobicie i obrabowanie pasażerów autokaru jadącego z antyeuropejskiej demonstracji; pobieranie haraczy za ochronę od przedsiębiorców przez bojówkarzy Prawego Sektora; napady na przedsiębiorstwa państwowe itp. itd.
  • współpraca Prawego Sektora z terrorystami czeczeńskimi
  • uzbrojenie Prawego Sektora w kilka tysięcy sztuk broni zrabowanych z magazynów wojskowych

To tylko kilka przykładów tego, jak nasze media nas oszukują. Nie popieram Putina ani jego aneksji Krymu, ale nie dziwię się mieszkańcom wschodniej Ukrainy, że boją się faszystowskich bojówek oraz nie uznają rządu powołanego w wyniku zamachu stanu, który nawet nie potrafił legalnie odwołać znienawidzonego prezydenta a władzę w regionach oddaje nacjonalistycznym watażkom i oligarchom. Kryzys na Ukrainie nie jest czarno-biały jak się nam go przedstawia - nie dajcie się ogłupić, włączcie myślenie!

Polecam lekturę artykułu.

Powodziowa kampania

Powodzi w naszym kraju było już wiele, zazwyczaj media, politycy i służby budziły się z wilgotną ręką w nocniku. Budziły się zazwyczaj niespiesznie niemrawo otrzepując wilgoć z mokrej dłoni. W tym roku jednak bardziej od wody zalewają nas informacje o tym co zaleje, gdzie zaleje, czym zaleje, przez kogo zaleje, jak zaleje, kto jest gotowy a kto nie, że zaleje itp. itd. Powódź odmieniana jest przez wszystkie przypadki, służby w pogotowiu, politycy na wałach tylko pogoda nie chce współpracować, bo pada ale nie aż tak, żeby ostro zalało, na razie podtapia...

Witam w nowym Moherowie!

No i stało się, nadszedł czas, aby Moherowo ewoluowało - zarówno w formie jak i treści. Poprzednia forma Moherowa nieco się wyczerpała, zmieniły się czasy, zmieniły się warunki dlatego też trochę przestarzała formuła nie motywowała mnie do pracy... Od dziś będzie inaczej, będzie częściej i aktualniej. Możecie się spodziewać komentarzy niemal na bieżąco, postaram się nawet codziennie dorzucać coś nowego.

Na pewno będzie więcej do czytania, za to trochę mniej galerii "z pieprzykiem". Możecie być spokojni o retorykę i lignwistykę - ciągle będzie drapieżnie i niepoprawnie politycznie, a może nawet trochę bardziej język się wyostrzy... To się zobaczy.

Moherowo od dziś staje się swoistym blogiem, a to co było a już nie jest... odchodzi do historii. Długo zastanawiałem się co ze starego Moherowa przenieść na nowy grunt i jeśli chodzi o treści, to wiele tego nie będzie. Po co wracać do starych spraw, trzeba być na bieżąco.

Na pewno jeszcze to i owo zmienię, nie zabraknie pewnie błędów "młodości" więc bądźcie cierpliwi. Czekam też na Wasze uwagi i komentarze - co się podoba a co nie, co zmienić i czego Wam brakuje.

Pozdrawiam i zapraszam!

Maja Koman - Babcia mówi

Do czego to doszło, żeby chłopa od baby odróżniać po brodzie... Chociaż teraz to i tego być pewnym nie można... Oj gdzie ci mężczyźni, gdzie te baby?

 

Po co Kiełbasa?

Tegoroczny konkurs Eurowizji w Polsce wywołał więcej kontrowersji niż wszystkie poprzednie razem wzięte. A to dlatego, że nasze zdrowe i dorodne panny rumiane przegrały z babą z brodą... Nadziwić się nie może nasz słowiański ród jakim cudem facet w kiecce ograł nasze urodziwe Słowianki. Do czego to doszło? Żeby było mało, to jeszcze naszych reprezentantów określono jako kontrowersyjnych, występ jako obsceniczny i seksistowski i ogólnie nie do przyjęcia! No tym razem jednak muszę stanąć w jednym szeregu z piewcami wartości - no to się kurwa w pale nie mieści!

Dobry papież do złej gry...

franek

Od czasu wyboru nowego papieża raz po raz bombardują nas newsy o tym, że papież Franciszek to, papież Fraciszek tamto. A to słit focia, a to telefon do przyjaciela, tu pogłaska, tam pocałuje, nie założy złota, pójdzie na pieszo itp. Trzeba przyznać, że co jak co, ale służby PR Watykanu działają świetnie jak nigdy dotąd. Pięknie pudrują trędowatą gębę Kościoła, nawet ci patrzący kątem oka na rzymskokatolickie stowarzyszenie niemyślących samodzielnie dają się nabrać.