O Moherowie

LogoKiedy powstawało Moherowo nikt nie śmiał nawet przypuszczać, że na Wiejskiej zasiądzie w ławach poselskich jawny homoseksualista (bo pedałów było tam zawsze dużo*) obok transseksualisty… Choć od tego czasu minęło zaledwie sześć lat (Moherowo powstało w 2008 roku) Polska się zmieniła, ale wciąż takie miejsce jak Moherowo istnieć musi.

Od samego początku istnienia tej strony cel przyświecał jej jeden – prowokacja. Moherowo miało kłuć w oczy, miało dokuczać i pobudzać do myślenia – i to się udawało. Ale nadszedł czas na zmiany, inne czasy wymagają innych środków. Już nie trzeba działać tak ostro, gdyż ateizm pomału przestaje być satanizmem, z pedofilem bardziej kojarzy się ksiądz niż homoseksualista a nazwanym być komuchem to niekiedy zaszczyt, bo lepiej stać tam gdzie stało ZOMO niż między Macierewiczem a Rydzykiem. Teraz potrzeba czegoś innego.

Teraz Moherowo jest blogiem bardziej niż kiedykolwiek, po to, by pokazać jak wiele wspólnego może mieć „komuch i heretyk” z „przeciętnym Kowalskim”. Choć nadal mam zamiar prowokować, dawać do myślenia, jak się uda to i rozbawiać ale w zupełnie innej formie. Dziś, gdy coraz więcej osób nie boi przyznawać się do swoich poglądów, do swojego antyklerykalizmu czy ateizmu; nie trzeba krzyczeć, jest teraz miejsce na normalną rozmowę. Tak więc Moherowo jest odzwierciedleniem jednego z wielu ateistów, czyli mnie. Dzielę się tym z Wami, gdyż czasem trzeba poczuć, że w swoim spojrzeniu na świat nie jest się samotnym, zobaczcie, że ktoś myśli jak Wy, i że wcale nie trzeba się bać powiedzieć głośno „NIE” kiedy trzeba.

Moherowo to strefa wolna do moherowego myślenia, tu nie ma miejsca na ciasne berety odcinające dopływ krwi do mózgu. Tu nie obowiązuje poprawność polityczna, na hipokryzję także nie ma miejsca. Za to mam nadzieję znajdziecie w Moherowie oazę racjonalizmu z małym "pieprzykiem".

Zapraszam więc do Moherowa

Maniek

 

*pedał a homoseksualista to dwie odrębne kategorie, więc proszę mnie tu o homofobię nie posądzać